BOCIANY INTEGRUJĄ


Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: myewa
Sob 01 Sty, 22 11:19
Bociany z Grupy Ekologicznej - kwiecień-sierpień 2021
Autor Wiadomość
Naka 


Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 28166
Skąd: Płock
Wysłany: Śro 21 Kwi, 21 18:52    Bociany z Grupy Ekologicznej - kwiecień-sierpień 2021

W tym temacie znajdują się informacje dotyczące bocianów wyposażonych w nadajniki przez Grupę Ekologiczną.

Frania i Zbyś zakończyli wędrówkę w kwietniu 2021, wrócili do powiatu siedleckiego, woj. mazowieckie.

Temat dotyczący wędrówek bocianów z Grupy Ekologicznej http://www.bociany.edu.pl...p=174669#174669
______________________________________________________________

Jak juz wiemy Frania dotarla do gniazda z zimowych wakacji. Czekal tam na nia jej partner.

Natomiast Zbyś ma zupelnie inne plany :

Grupa Ekologiczna i Irek Kaługa donosi na FC :

Zbyś w okolicy gm. Wodynie!


Sytuacja z naszym bocianem noszącym nadajnik jest dość niezwykła. Wygląda na to, że ptak nie zamierza póki co osiedlić się w jakimś konkretnym miejscu.
Z samego rana polatał trochę w okolicy miejsca wczorajszego noclegu i żerował w dolinie rzeczki Wilkojadki.
Następnie przemieścił się w kierunku Stoczka Łukowskiego.
Przed wieczorem odebraliśmy sygnał z m. Toczyska, około 4,5 km na południe od Woli Wodyńskiej.
Z dziennego przebiegu mapy nie wynika by Zbyś siedział na jakimś gnieździe.
Będziemy obserwować jego poczynania

Dzisiejsza mapa boćka
Leeeeeciimmmyyy!!!!
https://www.facebook.com/...819352728079590

Ostatnio zmieniony przez myewa Czw 22 Kwi, 21 11:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
myewa 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 40209
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 24 Kwi, 21 17:31    

Zbyś znalazł gniazdo.

Szybkie info od pana Irka.
Wkrótce będzie informacja na FB.
_________________
Koniku polny od niepoważnych wierszy naucz mnie od małego być mniejszym (J.Twardowski)
 
 
 
Naka 


Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 28166
Skąd: Płock
Wysłany: Sob 24 Kwi, 21 20:36    

Czytałam!! Ale mnie nie ma i mam słaby zasięg. Brawo Zbys.
 
 
myewa 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 40209
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 24 Kwi, 21 21:23    

Informacja od Grupy Ekologicznej na FB https://www.facebook.com/...819352728079590

Zbyś znalazł nowe gniazdo!
Wszystko wskazuje na to, że nasz bocian z nadajnikiem Zbyś osiedli się na terenie gminy Stanin w powiecie łukowskim.
Już wczoraj ptak nocował na gnieździe w m. Tuchowicz.
Dziś od rana porusza się w odległości około 1 km od gniazda, a zagęszczenie punktów, z których dociera sygnał wskazuje na to, że trwa budowa.
Jeśli jutro dane będą podobne, to w najbliższym czasie (poniedziałek) trzeba organizować ekspedycję by odnaleźć naszego boćka.
Pokazuję państwu dwie mapy.
Pierwsza to ogólny rzut z małego powiększenia, na tle okolicznych miejscowości.
Druga ortofotomapa, bardzo dokładna, z cyferką 66 w środku wskazuje na dużą liczbę sygnałów z tego samego miejsca (gniazdo).
Zresztą gdy się przyjrzymy widać cień słupa z gniazdem.


Mapki w poście na FB, link na górze.
_________________
Koniku polny od niepoważnych wierszy naucz mnie od małego być mniejszym (J.Twardowski)
 
 
 
myewa 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 40209
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 26 Kwi, 21 17:34    

Gorąca wiadomość od pana Irka.
Dzisiaj rano Zbyś został odnaleziony na nowym gnieździe.
Okazało się, że był/a sam w ostatnich dniach, a drugi bocian właśnie doleciał.

Od razu doszło do kopulacji i... Zbyś jest samicą :shock: :mrgreen:

Informacji na FB jeszcze nie ma. Jak się ukaże podam link.
Relacja Irka Kaługi na FB wraz z pięknymi zdjęciami - https://www.facebook.com/...819352728079590
_________________
Koniku polny od niepoważnych wierszy naucz mnie od małego być mniejszym (J.Twardowski)
 
 
 
myewa 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 40209
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 04 Maj, 21 23:23    

Gorąca wiadomość od pana Irka.

Frania zniosła 5 jajek w swoim gnieździe i wysiaduje z partnerem.
Będzie o tym film i o całej działalności Grupy Ekologicznej.
_________________
Koniku polny od niepoważnych wierszy naucz mnie od małego być mniejszym (J.Twardowski)
 
 
 
myewa 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 40209
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 05 Maj, 21 21:27    

Bocianica Zbysia rozpoczęła wysiadywanie!

Pan Irek Kaługa - Grupa Ekologiczna - donosi na FB https://www.facebook.com/...819352728079590

Cytuję:
Bocianica Zbysia rozpoczęła wysiadywanie!
Od mojego ostatniego spotkania z naszą bocianicą z nadajnikiem Zbysią minęło dokładnie 10 dni.
Regularnie sprawdzam jej profil, by popatrzeć jak wygląda dzienny rozkład aktywności.
Jak pokazuje załączona mapa samica przebywa większość dnia na gnieździe lub w jego najbliższej okolicy.
Obrazuje to duża koncentracja punktów.
Na załączonym obrazku aż 58 sygnałów nadajnik wysłał z gniazda.
Dzisiejsza dłuższa aktywność (12 sygnałów) pochodzi z łąki zlokalizowanej około 250 metrów od gniazda.
Nasza bocianica żerowała tam w południe i około godziny 16-tej.
Opisany powyżej rozkład aktywności dziennej może oznaczać, że w gnieździe znajdują się jaja i ptaki rozpoczęły wysiadywanie.
W przyszłym tygodniu wybiorę się w kolejne odwiedziny do naszej Zbysi i przekonamy się czy ptaki rzeczywiście wysiadują.
_________________
Koniku polny od niepoważnych wierszy naucz mnie od małego być mniejszym (J.Twardowski)
 
 
 
Naka 


Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 28166
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 06 Maj, 21 07:17    

Post zlokwodowano !

Nie ma innej mozliwosci !! Nie ma oddzielnych map tak jak to bylo przy bocianach z Estoni czy Czarnych polskich.
Tutaj p. Irek sam publikuje mapy i fotki.
Podaje zawsze link do mapy i do fotki. I wszyscy wiedza , ze to sa fotki p.Irka Kaługi !

Przeciez to nie szkola i nie pierwsza klasa. Wszyscy wiedza kto jest autorem.

A ty wszystko pokrecilas z postami zupelnie niepotrzebnie pozmienialas tematy.

Post zlikwidowalam.
Ostatnio zmieniony przez Naka Czw 06 Maj, 21 17:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
myewa 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 40209
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 06 Maj, 21 16:34    

Naka, to jest temat o wędrówkach. Zachowania związane z lęgami Frani i Zbysi znajdują się w innym temacie.
http://www.bociany.edu.pl...p=174907#174907
Ta informacja jest już opublikowana.

Naka, niedopuszczalne jest kopiowanie zdjęć innych autorów i wgrywanie ich do hostingu.
Większość hostingów ostrzega: Możesz dodawać tylko zdjęcia, których jesteś autorem lub masz zgodę na ich publikację!
Nie jesteś autorem tych zdjęć i nie masz pozwolenia autora na publikację.
Możesz jedynie podać link do zdjęć.
Dlatego kasuję w poście powyżej te zdjęcia.
Edytowałam linki do postów na FB. Należy podać link do konkretnego postu, a nie do strony Grupy Ekologicznej.
Przenoszę post do właściwego tematu.

Traper jest w Czadzie i o nim należy pisać w wątku Wędrówki.

Poprawianie postów zajmuje mi dużo czasu. W przyszłości, jeżeli pojawią się nieprawidłowości, będę je kasować.
_________________
Koniku polny od niepoważnych wierszy naucz mnie od małego być mniejszym (J.Twardowski)
 
 
 
Naka 


Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 28166
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 06 Maj, 21 17:41    

Po co sie bierzesz za poprawianie postow. Zrobilas jedno wielkie zamieszanie zupelnie niepotrzebnie !

Grupa Ekologiczna byl jeden temat a ty zrobilas z tego 3 tematy. Po co ??

I do tego jeszcze takie powiedzonko : "W przyszłości, jeżeli pojawią się nieprawidłowości, będę je kasować. "

Nie wiem komu to potrzebne ! przeciez to nie szkola ??? A ja nie jestem uczennica !
Chyba sie zagalapowalas !!
 
 
myewa 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 40209
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 06 Maj, 21 18:21    

Serio, uważasz, że w wędrówkach jest miejsce na opisywanie zachowań lęgowych bocianów?

Tak, będę kasować posty, jeżeli będziesz łamała zasady publikowania. Jeżeli będziesz wpisywałam obserwacje innych osób jako swoje. Jeżeli będziesz wgrywała zdjęcia bez zgody autorów. To będę kasowała posty.

Nic nie zrozumiałaś z tego, co do Ciebie piszę.
Wstydu narobiłaś, jak osoba z forum Klekusiowa zgłosiła się do mnie ze skargą na Ciebie.

Miałam dalszy ciąg moich uwag przekazać Ci w PW, ale skoro sama zdecydowałaś się na publiczny spór, więc odpowiadam również publicznie.
_________________
Koniku polny od niepoważnych wierszy naucz mnie od małego być mniejszym (J.Twardowski)
 
 
 
Naka 


Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 28166
Skąd: Płock
Wysłany: Śro 12 Maj, 21 07:44    

Po sie spieramy. Dla mnie to jest przyjemnosc pisac o bocianach a nie praca !!
Napisalam maila z przeprosinami do Klekusiowa ale nikt mi nie odpisal.

Wszedzie podaje sciezke lub pisze na jakiej podstawie.

Nie zamierzam sie sprzeczac bo to nie lezy w moich charakterze.
Jezeli kogos urazilam to przepraszam/.!!
 
 
myewa 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 40209
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 30 Maj, 21 08:05    

29.05.2021
https://www.facebook.com/...819352728079590

Franka i Zbysia karmią już młode!

Szczegóły podaje na FB pan Irek z Grupy Ekologicznej, wraz z dwoma mapkami aktywności bocianów, na podstawie ich nadajników GPS oraz zdjęciem Franki.

Cytat z FB:
Franka i Zbysia karmią młode!
W ferworze wielu zapowiedzi i zbliżającego się obrączkowania, już dość dawno nie pisałem o naszych bocianicach z nadajnikami.
Zerknąłem na panel, a tam widać zmiany.
Nasze bocianice w ostatnich dniach notują bardzo wzmożoną aktywność. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko tyle, że w gniazdach wykluły się młode.
Aktywniejsza jest Franka, bowiem jej pisklęta są starsze i wymagają coraz więcej pokarmu.
Potwierdziłem to dzisiaj w trakcie porannej wycieczki do jej gniazda.
Około 9-tej, samiec pilnował piskląt, stojąc na gnieździe, a nasza Franka uwijała się zbierając pokarm na pobliskiej łące.
Przy okazji udało się pstryknąć jej kilka fotek.
W załączeniu mapy aktywności Franki i Zbysi z ostatniego tygodnia oraz poranne zdjęcie Franki.
_________________
Koniku polny od niepoważnych wierszy naucz mnie od małego być mniejszym (J.Twardowski)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Forum jest integralną częścią projektu "Bociany Integrują".

Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników.