Projekt "Bociany integrują"

Realizacja projektu

Czyli kronika naszych działań

W okresie sierpień - listopad prowadziliśmy starania o uzyskanie odpowiednich zezwoleń na zrealizowanie projektu "Bociany Integrują".

Po skompletowaniu wszystkich potrzebnych zezwoleń rozpoczęła się intensywna praca mająca na celu wcielenie projektu w życie.

W dniu 11 listopada 2006 odbyło się spotkanie autorów projektu wraz z Panem Romanem Kubalą. Omówiono kwestie techniczne i zaplanowano prace niezbędne do realizacji projektu.

W dniu 21 listopada 2006 przeprowadzono pomiary komina celem przygotowania odpowiedniego wysięgnika.

W piątek 29 grudnia 2006 rozpoczęła się całodniowa akcja. Zamontowano odpowiedni wysięgnik, przymocowano do niego kamerę i mikrofon, przeciągnięto kable. Wszystkim osobom zaangażowanym w te prace serdecznie dziękujemy.

W sobotę 30 grudnia 2006 kontynuowano prace montażowe. Przeciągnięto kable, zamontowano odpowiedni sprzęt w budynku sklepu meblowego.

W niedzielę 31 grudnia 2006, pod bocianim gniazdem, odbyło się specjalne, sylwestrowe zebranie Zarządu Koła SNEP w Ustroniu. Przewodnicząca Koła zdała relację z dotychczasowej realizacji projektu. Wzniesiono toast za pomyślność projektu i zdrowie bocianów.

W Nowy 2007 Rok weszliśmy pełni nadziei na sukces naszego projektu.

W dniu 18 stycznia 2007 przeprowadzono kolejną akcję przy gnieździe. Prace udało się przeprowadzić dzięki pomocy i zaangażowaniu strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej z Cieszyna. Zdemontowano wysięgnik, który został wzmocniony przez pracowników Firmy Kubala, a potem ponownie zamontowany.

W dniu 26 stycznia 2007 przeciągnięto linkę naciągającą przy kablu łączącym komputer z Internetem.
Prace wykonany dzięki pomocy i zaangażowaniu strażaków.

W dniach 12 - 14 lutego 2007 przeprowadzono prace związane z zamontowaniem emitera podczerwieni. Prace wykonano dzięki pomocy strażaków.

W dniu 19 lutego 2007 wzmocniono instalacje kabli.

W dniu 19 lutego 2007 o godz. 11.00 spotkali się pod gniazdem internetowi obserwatorzy wielu bocianich gniazd w Europie. To osoby kibicujące projektowi od samego początku, jednocześnie to osoby, które wsparły projekt finansowo. Bardzo dziękujemy im za udzielone wsparcie i cieszymy się, że przyjechali do Ustronia, by wspólnie cieszyć się realizacją tego projektu.

Zobacz film i zdjęcia z przygotowań do realizacji projektu.

W dniu 28 lutego 2007 uruchomiono przekaz na tymczasowej stronie.

W dniu 28 marca 2007 ruszyła nowa strona projektu.

Od marca do końca sierpnia obserwatorzy podglądali bociany. Strona projektu cieszyla się ogromną popularnością. Dostępny byl również przekaz strumieniowy z gniazda (obraz z dźwiękiem). Kalendarium wydarzeń z gniazda dostępne jest na stronie głównej projektu.

W dniu 19 września 2007 przeprowadzono prace konserwacyjne, których celem było zabezpieczenie sprzętu przed okresem jesienno - zimowym.

W piątek 2 listopada 2007 usunięto zainfekowane bocianie gniazdo. Zobacz zdjęcia

W sobotę 24 listopada 2007 zamontowano nowe gniazdo dla ustrońskich bocianów. Zobacz zdjęcia

W sobotę 15 grudnia 2007 wzmocniono wysięgnik znajdujący się przy gnieździe.

W poniedziałek 10 marca 2008 zamontowano czujnik temperatury i wprowadzono odczyt temperatury w kadrze z obrazem z gniazda na głównej stronie projektu.

Dziękujemy osobom prywatnym i strażakom za wsparcie i pomoc przy realizacji działań związanych z projektem "Bociany Integrują".

O projekcie

Statystyki

Użytkowników online: 3
Liczba odwiedzin: 8571438

© 2007-2024 www.bociany.edu.pl, wszelkie prawa zastrzeżone.
dizajn i wykonanie: NFIS